Labyrint - středisko volného času Kladno

 Instagram

 
 
slideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshow

Cena vévody z Edinburghu

obrázek

Již čtyři roky je Labyrint poskytovatelem jedinečného programu Cena vévody z Edinburghu – The Duke of Edinburgh´s International Award (DofE).

Tento program založil sám Vévoda z Edinburghu v roce 1956 a od té doby se rozšířil téměř do celého světa. V České republice funguje od roku 1995. Přesto je stále pro mnoho lidí velkým otazníkem.

V čem program DofE spočívá?

Účastníci plní své individuální cíle ve třech oblastech: sport – rozvoj talentu – dobrovolnictví. Zvolí si tedy přesně to, čemu se skutečně chtějí věnovat a v této aktivitě si stanoví svůj vlastní, dosažitelný cíl. Oblíbené aktivity jsou běh, tanec, hra na hudební nástroj, zlepšování se v cizích jazycích. Zvoleny mohou být i méně běžné aktivity jako vaření, time management, programování apod.

Vše je nakonec završeno dobrodružnou expedicí, kdy si sami účastníci zvolí lokalitu i náročnost výpravy, během níž se naučí základům přežití v přírodě a otestují si své schopnosti. Expedice mohou být i mezinárodní.

Na všechny tyto aktivity je možné žádat o finanční podporu z fondu DofE.

Jak dlouho trvá plnění DofE?

Podle zvolené úrovně, minimálně 6 měsíců.

Kdo se může přihlásit?

Každý ve věku 14 – 24 let.

K čemu je DofE dobré?

Kromě osobního zlepšení ve zvolených aktivitách se úspěšní absolventi programu shodují na tom, že jim pomohl zamyslet se nad tím, co skutečně chtějí a jít za svým cílem. Účastníci si zlepšují komunikační schopnosti, sebedůvěru, sociální dovednosti. Důležití jsou i noví přátelé a společné zážitky během expedice.

Po ukončení programu dostávají absolventi ocenění, které jim může pomoci při přijímacím řízení do dalšího stupně vzdělávání, či do zaměstnání. Absolventi nejvyšší úrovně se mohou setkat i se členy britské královské rodiny.

Info a přihlášky: Renata Hajníková, renata.hajnikova@labyrint-svc.cz, 601 369 397

www.dofe.cz

 

  ZŘIZOVATEL

MEDIÁLNÍ PARTNEři

  

HLAVNÍ PARTNEŘI