Labyrint - středisko volného času Kladno

 Instagram

 
 
slideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshow

JAK SE LETÍ K VÍTĚZSTVÍ

obrázek

Jak se letí k vítězství?

To vám tak jednou, když je vám asi deset, přijdete do Labyrintu do kroužku modelářů. A začne pro vás titěrná, ale současně zábavná práce. Nejprve se pustíte do házedel. To proto, že jsou menší a ne tak složité, a ještě nezkušené dětské ruce je lépe zvládnou. Ale už teď se můžete kromě modelaření pustit i do soutěžení. Závody s házedly se organizují pro malé i větší modeláře.

Čas plyne, rostou nejen vaše ruce, ale i jejich obratnost a trpělivost. Je čas zkusit něco složitějšího. A máme tady modely na gumu. Co třeba typ P30? Od těch ještě složitějších se liší především plastovou vrtulí a jednodušším ovládáním.

Když už se naučíte P30 správně postavit, seřídit i pouštět, můžete postoupit do ještě vyšší kategorie, F1G, která už je opravdu jen pro ty nejzručnější. Každé letadlo musíte nejprve vyřezat z balzy, všechny součásti dokonale obrousit a potáhnout speciálním papírem. Korunu všemu nasadí vrtule se sklápěcími listy, kterou pro modeláře z Labyrintu vyrábí pan Miroslav Rohlena. Výsledný model má rozpětí přibližně metr, a pokud jste opravdu dobří, sklidíte s ním úspěchy v soutěži leteckých modelářů.

Celou tuto cestu ušel i sedmnáctiletý Patrik Glaubauf, který v sobotu 7. 10. na Mistrovsví republiky mládeže zvítězil v nejprestižnější kategorii F1G. V Boroticích, kde se mistrovství konalo, uspěl i v kategorii menších modelů P30, ve které obsadil třetí místo.

„Patrik může soutěžit ve věkové kategorii juniorů ještě i příští rok. Věřím, že bude vzorem pro čtyři mladší žáky, členy středečního kroužku,“ řekl mi pan Miloslav Modr, dlouholetý vedoucí modelářů v Labyrintu – malých i větších kluků, mezi které občas pronikne i nějaká ta slečna. „Příští týden se taky zúčastní soutěže Žehrovické házedlo, kterou vyhrál už několikrát za sebou. Takže doufáme, že se mu zadaří i tentokrát.“

Budeme Patrikovi držet palce a věříme, že na jeho úspěchy navážou i mladší kamarádi.

Chcete i vy létat k oblakům? Pojďte si svou šikovnost vyzkoušet do Labyrintu.

  ZŘIZOVATEL

MEDIÁLNÍ PARTNEři