Labyrint - středisko volného času Kladno

 Instagram

 
 
slideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshow

Den dětí s kouzly a magií28.5.2017

Den dětí s kouzly a magií v režii Labyrintu se opravdu povedl. Krásné počasí se doplňovalo s dobrou náladou tisíců rodičů a dětí, kteří proudili na Sletiště. Kam se vydat? To byla těžká volba, protože atrakcí a zábav se nabízelo opravdu hodně.

Co třeba zamířit před hlavní tribunu, kde Bára Ladrová do svého hudebního a tanečního vystoupení zapojila celou rodinu včetně dospělých? Nebo si počkat a o chvíli později tam sledovat Ondřeje Sládka, mistra ČR v oboru moderní magie, který na pódiu předváděl svá kouzla? Možná bylo ještě zajímavější navštívit některý z jeho workshopů, kde dětem prozrazoval, co se za kouzly skrývá a kde se mohly některá z těch jednodušších naučit. Kouzlení je ale mohly naučit i děti z Labyrintu, které se je už celý rok učí na kroužku Akademie kouzel. Mistrovi magie se zatím nevyrovnají, ale kdoví, možná že za pár let z některého z nich mistr vyroste.

Kam dál? Pro sportovní typy se nabízí celá řada tradičních i netradičních sportů. Už jste si vyzkoušeli lanové aktivity? Baseball?  Disc golf? Bumper ball? Hokejbal? Slack lines? Co se za některými z těchto mnohdy záhadných názvů skrývá? Pravidla disc golfu jsou jednoduchá – dostaňte talíř frisbee co nejmenším počtem hodů do speciálního koše. Život je složitější a ne vždy je to tak snadné, jak se zdá. Bumper ball může být vážná hra i bláznivá zábava – zavřou vás do průhledné plastové koule a pak se snažíte pohybovat po hřišti. Zůstat nohama na zemi při nárazu do protivníka, nemusí být snadné.

Slack lines jsou dvě lana upevněná nad sebou, která vyzkouší vaši rovnováhu. Přejdete je celá nebo skončíte v polovině?

Ale pojďme dále. Zábava se nabízí i pro ty, kteří sportovním aktivitám neholdují. Mohou tvořit ve výtvarných dílničkách, vyzkoušet si své jazykové schopnosti v literární dílně. Schválně. Kolik slov dokážete vytvořit z písmen obsažených ve slově MATEŘÍDOUŠKA? Prozradím, že jsou jich desítky a ty nejšikovnější děti jich vymyslely kolem patnácti.

O něco později vaši pozornost upoutají modely letadel, které se vznášejí nad vaší hlavou nebo modely tanků projíždějící kolem vás.

A co třeba vědecké pokusy dětí z kroužku mladých debrujárů?  Ukázky první pomoci, Divadlo Lampion?

Mohla bych pokračovat ještě dlouho a stejně bych nevyjmenovala všechno. Na co ale zapomenout nemůžu je bublinová paráda, která Dětský den provázela. Během celého odpoledne se Sletištěm vznášely bubliny profesionálních bublinářů. Všechno vyvrcholilo společným průvodem kolem Sletiště. Každé z dětí dostalo výměnou za soutěžní náramek vlastní bublifuk, takže všichni společně mohli vytvářet stovky bublin při pochodu na oslavu štěstí.

Všechny fotografie naleznete zde

Kateřina Vágnerová

    

  ZŘIZOVATEL

MEDIÁLNÍ PARTNEři

  

HLAVNÍ PARTNEŘI