Den Země s Labyrintem 201721.4.2017

Počasí nám opravdu přálo. Po několika ledových dnech, kdy střídavě pršelo i sněžilo, se v pátek roztáhly mraky a park za Kauflandem se prohřál jarními paprsky slunce. I díky hezkému počasí s námi přišlo Den Země oslavovat několik stovek dětí a jejich rodičů. Letos jsme se zaměřili na putování kontinenty.

Na děti čekala spousta zajímavých aktivit.  U stánku Asie lepily lampiony, v Antarktidě modelovaly polární zvířátka ze slaného těsta, v Austrálii poznávaly místní zvířata…  Kromě toho třídily odpad, skládaly mapu zeměkoule nebo volily nejhezčí oděv z recyklovatelného materiálu – zvítězily šaty, které vyrobily děti z 8. ZŠ.

Nejvíce, jako obvykle, přitahovaly pozornost živá zvířata. Border kolie nadšeně přeskakovala přes překážky, dravci a krkavci dětem imponovaly svými zobáky, na ruku si děti mohly vzít poštolku. Největší nadšení však vzbudily kozy, ovce a hlavně poník s oslíkem.

Novinkou byl stan, ve kterém si mohly děti stavět z kostiček LEGO. Z nich vytvářely i velký společný čtyřlístek, kam na každou kostičku psaly svůj slib přírodě – budu třídit odpadky, budu se starat o zvířátko, v zimě budu krmit ptáčky…

Domů si děti mohly odnést kaktus i knihu, vyzkoušely si dobroty z pekárny Kompek a spousta z nich vyhrála vstupenky do ZOO, Botanické zahrady, Zemědělského muzea, Železničního muzea ve Zlonicích a v Lužné, Aquaparku, Sládečkova muzea a dalších míst. Den Země tak mohou oslavovat i v dalších dnech.

Dospělé návštěvníky určitě zaujala i výstava fotografií a informací z Černobylu – nebylo to hezké čtení, ale v období Dne Země je určitě správné si připomenout, jak hodně dokáže člověk ublížit planetě i sobě.