Labyrint - středisko volného času Kladno

 Instagram

 
 
slideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshow

LABYRINT ZAČAL OSLAVOVAT SVÉ VÝROČÍ6.3.2015

Společenským večerem jsme v pátek 6. března v restauraci U Zlatého selátka zahájili oslavy 25. narozenin Labyrintu. Dobře víme, že budovy v Arbesově ulici slouží dětem už mnohem déle, ale právě posledních dvacet pět let je spjato se jménem Labyrint a my je vnímáme jako éru novodobé historie.

Čtvrt století je docela dlouhá doba, během které prošlo Labyrintem více než dvě stě tisíc účastníků kroužků, táborů a akcí pro veřejnost, a stovky zaměstnanců a externistů, bez jejichž nadšení by Labyrint neexistoval. A právě s těmito lidmi jsme se v pátek sešli, abychom společně na uplynulá léta zavzpomínali.

Večer několika slovy zahájila magistra Marie Vacková, současná ředitelka Labyrintu, zábavu zpestřovaly dvě doprovodné kapely i vystoupení našich kroužků.

Potěšilo nás, že s námi přišli slavit i magistr Přemysl Landa, zástupce našeho zřizovatele – Středočeského kraje, PhDr. Jaroslav Jindra, první ředitel novodobého Labyrintu, i řada pamětníků prvních let. Ti všichni si s nostalgií prohlíželi přes dvacet let stará alba s fotografiemi a se zájmem listovali stránkami almanachu, vydaného právě u této příležitosti.

Uplynulá léta připomněl i krátký spot plný zajímavých čísel. Věděli jste, že se spotřebovalo 35 000 kg keramické hlíny, což odpovídá hmotnosti dvaceti fabií? Že kdybychom sečetli všechny písničky, které se zpívaly u táboráků, prozpívali bychom kompletně celé letní prázdniny? Nebo že naši pedagogové za ta léta vyšlapali tolik schodů, že by na Petřínskou rozhlednu vylezli více než devadesát tisíckrát?

To, že se všichni dobře bavili, potvrzuje i fakt, že jsme se rozcházeli teprve o půlnoci. V každém případě, společenský večer zdaleka nebyl poslední akcí, kterou si naše významné narozeniny připomeneme. Už teď se můžete zúčastnit výtvarné soutěže, která se naší pětadvacítce věnuje. Obrázky ze života Labyrintu nám mohou poslat malíři všech věkových kategorií.

Kateřina Vágnerová

    

  ZŘIZOVATEL

MEDIÁLNÍ PARTNEři

  

HLAVNÍ PARTNEŘI