Středočeský taneční pohár 201712.5.2017

V Kulturním domě na Sítné se sešlo jedenadvacet tanečních týmů ve čtyřech kategoriích, od těch nejmenších dětí, které si  na parketu vyzkoušely první krůčky, po nejstarší, už zkušené tanečníky.

Mezi nejaktivnější účastníky můžeme počítat ZŠ Montessori Kladno, která do kategorie minitýmů přihlásila šest skupinek tanečníků. Své vystoupení si připravili sami, a proto je určitě potěšilo, jak výborně dopadli.

Labyrint vyslal pět tanečních týmu, pro změnu především do kategorie skupin. Největší úspěch sklidilo vystoupení Colour dance a Hrací strojek.

Nejmladšími účastníky mezi všemi byly děti z MŠ Černuc. Vzhledem k tomu, že soutěž je určena pro základní školy, nemohly zápolit s ostatními, ale získaly Cenu poroty, kterou si určitě zasloužily.

Nejspíš nejen pro mě bylo největším zážitkem nesmírně poetické vystoupení Malý princ - tanečníci ze ZŠ Vraný, kteří oprávněně zvítězilí v kategorii skupiny – 1. stupeň, a vystoupení Medžikl Džuniors - TS Flash Slaný, kteří 1. místo obsadili v kategorii skupiny – 2. stupeň. Líbil se mi i tanec s deštníky, kterými prostor obarvily děti z Brandýsku nebo malé "vojandy" ze stejné školy.

Tak jako tak, porota ve složení Mgr. Eva Bezoušková (Labyrint), profesionální tanečnice Melinda a Michal Padevět (finalista Stardance) určitě neměla lehkou práci. Ocenit si zasloužili všichni.

Kompletní výsledky naleznete zde. Všechny fotografie si prohlédněte v galerii a na facebooku se můžete podívat na videa všech vystoupení.