V Labyrintu začal advent22.11.2017

Do první adventní neděle ještě zbývá pár dní, ale v Labyrintu už advent začal.

V přízemi potkávám devět knihovnic z celého Středočeského kraje – z Kladna, Slaného nebo třeba z Dobříše. Pro mnohé z nich je toto setkání opravdu tradiční, protože Labyrint pořádá kreativní semináře pro pracovnice dětských oddělení knihoven už patnáct let.

„Děvčata pro nás vždycky vymyslí něco zajímavého a nového,“ říká mi jedna z nich.

Další dodává: „U vás v Labyrintu se to naučíme a pak předáme získané zkušenosti dále – u nás v knihovně uspořádáme kreativní dílničky pro děti.“

Jana Hromasová, lektorka, která má tento seminář na starosti, k tomu doplňuje: „Každý rok se snažíme pro knihovnice připravit něco zajímavého a seznámit je s aktuálními trendy z oblasti výtvarného tvoření. Volíme dostupné materiály a postupy, které pak zvládnou i děti.“

A co se knihovnice naučily letos? V prvním bloku vytvářely drobné vánoční dárky, ve druhém bloku se učily dárky zajímavě zabalit.

Tím ale dnešní vánoční tvoření nekončí. O dvě patra výš, pod samotnou střechou, to voní voskem a jehličím. V rámci projektu Kladno seniorům se tady sešla skupinka zaujatých dam, které tvoří adventní věnce na vánoční stůl. Odpoledne je vystřídají rodiče s dětmi, takže v neděli pak zasvítí první adventní svíčka na nejednom stole v Kladně i okolí.

Tím ale advent v Labyrintu ani zdaleka nekončí. Co jsme pro vás ještě připravili?

27. 11. Tvůrčí dílna (nejen) pro seniory – vosková batika: Mohou přijít nejen účastníci projektu Kladno seniorům a společně vyrobíme barevná batikovaná trička a prostírání.

1. – 21. 12. Kočičí Vánoce: I letos potěšíme opuštěné kočičky z útulku Devět životů. Během prosince můžete pod vánoční stromeček v Labyrintu klubu Spirála nadělovat kočičí krmení, stelivo, zbytky látek na výrobu hraček… prostě všechno, co kočičky potřebují.

7., 14., a 21. 12. Adventní výtvarné dílny:  Děti budou vyrábět drobné ozdoby nebo malé vánoční dárky.

7. a 14. 12. Keramika pro rodiče s dětmi: Přijďte si vyrobit keramické vánoční dárky pro celou rodinu.

7. 12. Vánoční tvůrčí dílna: V Labyrint klubu Spirála vytvoříte originální ozdoby na stromeček.

8. a 15. 12. Keramické tvoření aneb Dárky trojí radosti: Začátečníci i pokročilí keramici mohou vymodelovat krásné vánoční předměty pro ozdobu svého domova nebo jako dárek pro své blízké.

11. 12. Tvůrčí dílna (nejen) pro seniory – Vánoční vyrábění: Budeme se věnovat výzdobě vánočního stolu.

16. 12. Vánoční stromeček pro zvířátka: Podíváme se na vánoční film, vyrobíme vánoční řetězy z krmení pro zvířátka a půjdeme s nimi nazdobit stromečky do Sítenského údolí.

Přijďte se do Labyrintu naladit na Vánoce.