Labyrint - středisko volného času Kladno

 Instagram

 
 
slideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshow

Rozhovory

obrázek

Našim pedagogům jsme dali pět otázek. Podívejte se, co nám řekli.

Mgr. Dohnal Filip – sportovec tělem i duší

1) Jaká je náplň tvé práce v Labyrintu?

V Labyrintu mám na starosti sport a turistiku, a to je pro mě největší odměna. Jako sportovec se mohu věnovat tomu, co mě baví.

2) Co tě do Labyrintu přivedlo?

Tuto pracovní příležitost jsem našel náhodně na internetu. Nikdy předtím jsem o Labyrintu neslyšel.

3) Co je na tvé práci nejzajímavější?

Práce s dětmi a pestrost činností. Ale možná, že nejzajímavější pro mne v daném okamžiku je to, že se jako pedagog pro sport a turistiku se seznamuji s činnostmi mých kolegů, kteří se věnují jiným oblastem volnočasových aktivit.

4) Jak trávíš svůj volný čas?

Všechen svůj volný čas trávím pohybem. Rád zkouším nové sporty. Nejvíce se věnuji běhu, cyklistice a turistice.

5) Vystihni jednou asociací Labyrint

Fungující stroj

 

Bc. Jana Hoffmanová – kreativní

1) Jaká je náplň tvé práce v Labyrintu?

Zatím jsem v Labyrintu jen pár měsíců, takže dělám tak nějak od každého trochu a stále hledám něco nového, co by se veřejnosti a dětem mohlo líbit, ať už jde o kroužky, akce nebo tábory.

2) Co tě do Labyrintu přivedlo?

Původně jsem vystudovaná učitelka pro mateřské školy, ale hledala jsem nějakou práci, která by pro mě nebyla tolik stereotypní.

3) Co je na tvé práci nejzajímavější?

Určitě různorodost - mám možnost organizovat dětské tábory, akce pro všechny věkové kategorie, výukové programy pro školky a školy a mnoho dalšího. Někdy je to sice trochu náročné, ale mě to baví :-)

4) Jak trávíš svůj volný čas?

Svůj volný čas trávím nejraději s rodinou, mám malého brášku, takže často jezdíme na výlety apod. Ráda také čtu a hraji na různé hudební nástroje nebo "odpočívám" na své chatě.

5) Vystihni jednou asociací Labyrint

Příležitost
 

Hromasová Jana – stále v duši dítětem

1) Jaká je náplň tvé práce v Labyrintu?

Letos v březnu jsem se přestěhovala ze Spirály do Labyrintu a převzala jsem oddělení společenských věd. Ono to rozdělení podle oborů ale moc nefunguje.  Momentálně se vracím  zase víc ke keramice a učím teorii dopravní výchovy v rámci programu BESIP na školách. Mám na starosti hlavně děti mladšího školního věku, ale pracuji i s předškoláky, staršími školáky a dospělými.

V praxi to znamená, že hlavně vymýšlím a organizuji kroužky pro děti i dospělé, tak jako všichni pedagogové v Labyrintu, spolupracuji na společných akcích, vymýšlím a připravuji jednorázové akce, nebo kurzy, spolupracuji se svými lektory, organizuji  tábory a pobytové akce, vedu kroužky a trápím se s administrativou.

2) Co tě do Labyrintu přivedlo?

Poprvé, před pětadvaceti lety kamarádi - konkrétně Honza Bejček, který mě místo sebe doporučil tehdy nastupujícímu řediteli Jaroslavu Jindrovi. Stalo se z toho tak nějak "přátelství na celý život", protože i když jsem po několika letech odešla jinam, stále jsem udržovala s Labyrintem kontakt a pracovala tu  jako externistka. No, a když jsem se po mateřské vracela do práce, dozvěděla jsem se, že je v Labyrintu volné místo. Tak jsem se přihlásila do konkurzu. A jsem tady – letí to, je to zase již osm let.

3) Co je na tvé práci nejzajímavější?

Nejspíš to, že je hodně pestrá a každý rok trochu jiná. Člověk tu má možnost zkoušet nové věci a poznat obrovskou škálu lidských charakterů. V mládí jsem chtěla studovat psychologii a věnovat se dětem, a to mi v této práci do jisté míry splnilo. S dětmi moc ráda, myslím, že jsem pořád  v duši dítětem.

4) Jak trávíš svůj volný čas?

Svůj volný čas věnuji především svým dcerám – dvěma mladým slečnám školního věku, s nimi jsem šťastná při každé činnosti. Ale jinak je mým koníčkem moje práce – prolíná se celým mým životem. Co mě ještě baví? Cestování – ráda řídím i jezdím vlakem, knížky, historické památky, hudba. Také moc ráda fotím. A miluji obyčejné courání po starých městech, hlavně po Praze. Jsem tak trochu "staromilec", ale nevadí mi, když se dobře spojí staré s novým. Ráda poznávám nové věci a také se snažím udržovat "v obraze“. Poslední dva roky trávím páteční podvečery s přáteli na kurzech Feuersteinovy metody. To se mi zdá ideální – trávím volný čas s lidmi, které mám moc ráda a navíc mám pocit, že dělám i něco pro svůj osobní růst.

5) Vystihni jednou asociací Labyrint

Labyrint je prostě LABYRINT, žádné bludiště... Svět a srdce.

 

Bc. Jelínková Jana – připravuje zábavu nejen pro mladší školáky

1) Jaká je náplň tvé práce v Labyrintu?

Jsem vedoucí oddělení pro předškoláky a mladší školáky v Labyrint klubu Spirála a od toho se odvíjí i má náplň práce. V rámci aktivit pro maminky na MD nabízím cvičení rodičů s dětmi a pravidelné zájezdy do divadla. Zajišťuji agenturní činnost. Většina zájmových kroužků, které nabízím, je právě pro mladší školáky. Sama vedu rybářský kroužek Šupinka a pokouším se rozjet filozofii pro děti.

K mé práci patří i spolupráce s ostatními pedagogy na velkých akcích, výuka dopravní výchovy na školách a další výukové programy, kterých Labyrint nabízí mnoho. Přes prázdniny pořádám příměstské tábora a jezdím na letní tábory.

2) Co tě do Labyrintu přivedlo?

S Labyrintem jsem vyrůstala už jako dítě, kdy jsem navštěvovala akce, které pořádal a ráda jsem se sem vracela i jako dospělá se svojí rodinou. Po mateřské dovolené jsem hledala nové uplatnění a práce v Labyrintu pro mne byla velká výzva, které v žádném případě nelituji.

3) Co je na tvé práci nejzajímavější?

To, že mohu nabízet aktivní využití volného času pro všechny věkové kategorie – to znamená, pracovat s dětmi i dospělými; možnost poznávat nové zajímavé lidi; učit se od druhých a možnost dalšího vzdělávání.

4) Jak trávíš svůj volný čas?

Snažím se ho trávit aktivně se svojí rodinou. Ráda si přečtu i pěknou knihu. Nejvíce volného času nyní trávím rybařením, cyklistikou a cestováním po naší republice.

5) Vystihni jednou asociací Labyrint?

Volný čas, zábava, kamarádi, zážitek, dobrodružství.

 

Bc. Krausová Vladimíra – hlavní facebookový guru

1) Jaká je náplň tvé práce v Labyrintu?

Mám na starosti oddělení starších školáků, mládeže a dospělých – připravuji tedy aktivity zejména pro tuto cílovou skupinu. Jsem hlavním správcem Facebooku Labyrintu, který opatruji několik hodin denně. Zajímám se o novinky všeho druhu nejen z oblasti pedagogiky či volného času. Fotografuji, natáčím a ozvučuji naše akce. Ráda vymýšlím zajímavé programy, jezdím na tábory, vedu kroužky i své spolehlivé a nadšené externisty, organizuji malé i velké akce, spolupracuji se svými skvělými kolegy. Snažím se, aby šel Labyrint s dobou.

2) Co tě do Labyrintu přivedlo?

Jako malá jsem navštěvovala kroužky Labyrintu, během puberty jsem jezdila na tábor do Lodhéřova, kde jsem se zamilovala do svého manžela. Skupina úžasných vedoucích mne vzala pod svá křídla, a jak léta šla, z praktikantky, oddílové, programové i hlavní vedoucí jsem nakonec, právě díky nim, vyrostla v človíčka, který si práci v Labyrintu zvolil za svou životní náplň.

3) Co je na tvé práci nejzajímavější?

Má práce je pro mne posláním. Žádný den není stejný a platí stejně jako v písničce od Chinaski: "Jaký si to udělám, takový to mám". Energie, kterou dávám, se mi vrací zpět, a to je nejdůležitější.

4) Jak trávíš svůj volný čas?

Snažím se dál růst, proto studuji obor Pedagogika volného času na Jihočeské univerzitě. Většinu volného času mi tedy zabírá četba povinné literatury. Ve svém skutečně volném čase hraji na kytaru a zpívám. Ráda hraji rekreačně volejbal a baví mne moderní deskové hry. V současnosti čekám na další sezónu seriálu Game of Thrones, tak se dívám na staré díly.

5) Vystihni jednou asociací Labyrint

Srdcová záležitost

 

Mgr. Loučanská Alena – pro nové poznání otevřená

1) Jaká je náplň tvé práce v Labyrintu?

Vedu oddělení kultury. Organizuji výuku hry na hudební nástroje, výtvarné a rukodělné činnosti, relaxační a tvořivé aktivity pro ženy. Prakticky zaměřenou výuku italštiny. Doučování jazyků. Vymýšlím a realizuji vzdělávací programy pro děti. Organizuji oslavy narozenin pro děti, výlety za poznáním kulturních památek našeho regionu, zájezdy do divadla.
Každý rok organizuji Jarní kvítek - velkou přehlídku zájmové umělecké činnosti kroužků Labyrintu.
A každoročně pořádám pro děti jezdecké tábory s výukou jízdy na koních.

2) Co tě do Labyrintu přivedlo?
Zájem pracovat s lidmi a pro lidi v oblasti volnočasových a vzdělávacích aktivit.

 3) Co je na tvé práci nejzajímavější?
Asi to, že kreativitě a fantazii se prakticky meze nekladou.

4) Jak trávíš svůj volný čas?
Nejraději čtu, dovídám se nové věci, učím se a tvořím. Ráda se podívám na kvalitní film - zajímají mě mezilidské vztahy, psychologie, komedie. Když můžu, cestuji, jdu do divadla. Často poslouchám přednášky na internetové televizi. Zajímám se o  tarot, o feng-shui, navštěvuji konstelační semináře, semináře pro ženy . A rekreačně sportuji, baví mě plavání, bruslení, lyžování, tanec v pěti rytmech, mohendžodáro, taiči, jóga, projížďky na kole, procházky přírodou – když to jde, tak se svým pejskem. 

5) Vystihni jednou asociací Labyrint:
Bludiště (spousta možností, jen se správně zorientovat).

 

Sandevová Šárka – stručná a precizní

1) Jaká je náplň tvé práce v Labyrintu?

Organizace a zajištění kroužků, akcí, soutěží MŠMT, letních aktivit, spolupráce s oddělením propagace.

2) Co tě do Labyrintu přivedlo?

Můj zájem uplatnit se v místě mého bydliště po ukončení pracovní pozice v Praze.

3) Co je na tvé práci nejzajímavější?

Různorodost a možnost střídání práce v kanceláři a v terénu.

4) Jak trávíš svůj volný čas?

Výlety do přírody a na zajímavá místa.

5) Vystihni jednou asociací Labyrint

mnohobarevnost

 

Žáková Lucie – plná nápadů

1) Jaká je náplň tvé práce v Labyrintu?

Především se zaměřuji na výtvarné a tvořivé aktivity, divadlo a tanec. Za nejdůležitější věc ve všech činnostech, které dělám (zájmové kroužky, akce, workshopy…) považuji osobní rozvoj jedince. Snažím se v každém rozvíjet kreativitu, myšlení, tvořivost; to nejlepší, co v každém z nás je. Věřím, že každý člověk je jiný a má jinou cestu, proto se nesnažím uplatňovat univerzální řešení a rady, ale snažím se, aby každý našel to své a dále se rozvíjel, aby neustrnul na jednom bodě.

2) Co tě do Labyrintu přivedlo?

Prvotně mě do Labyrintu převedl katalog nabídky zájmových kroužků. Začala jsem navštěvovat zájmový kroužek Novináři, pak jsem začala externě spolupracovat na táborech, vést své zájmové kroužky a semináře. V Labyrintu se uvolnilo místo v době, kdy mi končila mateřská dovolená, tak jsem nastoupila na stálo.

3) Co je na tvé práci nejzajímavější?

Nejzajímavější je opravdu různorodost úplně všeho – pracovníků, lidí, dětí, činnosti… Mě osobně zajímá a baví na této práci, že můžu nápady, inspiraci a vše co mě zajímá realizovat.

4) Jak trávíš svůj volný čas?

Volného času mám opravdu přehršle, snažím se proto věnovat svůj čas rodině a synovi. A pokud to jde, snažím se sebevzdělávat, pracovat na sobě, tvořit a tančit.

5) Vystihni jednou asociací Labyrint

C. G. Jung - zasvěcení

 

 

  ZŘIZOVATEL

MEDIÁLNÍ PARTNEři

  

HLAVNÍ PARTNEŘI